Na łowisku obowiazuje całkowita ochrona karpia i amura

ŁOWISKO   SPECJALNE   JEZIORY   WIELKIE

Łowisko Specjalne "Jeziory Wielkie" zlokalizowane jest 30 km od Poznania przy drodze Kórnik - Zaniemyśl. Jest to naturalne jezioro o powierzchni ok 68 hektarów i średniej głębokości 4,5 - 6,0 metrów. Położone w lesie jest naturalną ostoją ogromnych karpi i amurów, które wpuszczano tu już w latach sześćdziesiątych. Przez szereg lat zbiornik użytkowany był przez Akademię Rolniczą w Poznaniu jako ośrodek badawczy i nie był udostępniony do wędkowania. Od 2006 roku łowisko jest udostępnione jako łowisko karpiowe. Naturalne ukształtowanie jeziora oraz setki drzew zatopionych w wodzie pozwoliły na....

Zobacz więcej»


OPIS   ŁOWISKA   JEZIORY   WIELKIE

Łowisko Specjalne "Jeziory Wielkie" zlokalizowane jest 30 km od Poznania przy drodze Kórnik - Zaniemyśl. Jest to naturalne jezioro o powierzchni ok 68 hektarów i średniej głębokości 4,5 - 6,0 metrów. Położone w lesie jest naturalną ostoją ogromnych karpi i amurów , które wpuszczano tu już w latach sześćdziesiątych. Przez szereg lat zbiornik użytkowany był przez Akademię Rolniczą w Poznaniu jako ośrodek badawczy i nie był udostępniony do wędkowania.

Od 2006 roku łowisko jest udostępnione jako łowisko karpiowe. Naturalne ukształtowanie jeziora oraz setki drzew zatopionych w wodzie pozwoliły na zachowanie w tym akwenie dużego pogłowia karpia i amura . Największe sztuki złowione i udokumentowane znajdują się w "Paradzie Rekordów". Nie są to jednak największe okazy z tego jeziora , ponieważ dziesiątki zerwanych zestawów i wyprostowanych haków z całą pewnością świadczą o tym , że są tam sztuki o wiele większe . Linia brzegowa jest bardzo urozmaicona . Duża część jeziora jest niedostępna z powodu gęstego lasu i znajdujące się tam wyjątkowo lubiane przez karpie miejsca żerowania , osiągalne są jedynie z wywózki . Ukształtowanie dna jeziora Jeziory Wielkie jest monotonne i mało zróżnicowane , z niewielką ilością podwodnych górek . Idealnymi miejscami połowu sa wielkie zatoki , trzcinowiska i oczywiście niezliczone miejsca ze zwalonymi do wody drzewami. Doświadczenie i opinie wielu łowiących tu karpiarzy , podpowiada bardzo poważne przygotowanie się na tą wodę , szczególnie w pontony , wytrzymałe zestawy i niezawodny sprzęt.

Cennik

Typ zezwolenia Cena Ilość wędek
dobowe 50,00 zł 2 wędki
piątek / niedziela 100,00 zł 2 wędki
tygodniowe 200,00 zł 2 wędki
1 miesiąc 500,00 zł 2 wędki
2 miesiące 800,00 zł 2 wędki
3 miesiąc 1.000,00 zł 2 wędki
cały sezon 1.500,00 zł 2 wędki

Zobacz film z opisem wszystkich stanowiskInformacje   dodatkowe

  • Doba na łowisku oznacza możliwość wędkowania np. od soboty do niedzieli. Wykupując zezwolenie za 100 zł, można wędkować np. od piątku do niedzieli.
  • Zezwolenie na tydzień, to zezwolenie np. od poniedziałku godz. 00.00 do niedzieli godz. 24.00 lub analogicznie od piątku do czwartku.
  • Do wędkowania niezbędna jest "Karta wędkarska", a niepotrzebna legitymacja PZW i opłacone składki.
  • Obcokrajowcy nie potrzebują żadnych dokumentów, poza potwierdzającymi tożsamość.
  • Na łowisku nie ma toalet, natrysków, domków lub łódek do wynajęcia. Nie wypożyczamy stojaków, pontonów oraz mat karpiowych.
  • Sklepy spożywcze są oddalone od 2 km do 4 km i znajdują się w Łęknie, Zaniemyślu i Jeziorach Wielkich
  • W Zaniemyślu funkcjonuje pizzeria, w której można zamówić potrawy z dowozem nad jezioro. Aby zamówić dostawę, należy znać nazwę stanowiska. Nr do pizzeri +48612857926.
  • Jezioro "Jeziory Wielkie" jest całkowicie dzikie, a pływające w nim karpie rosły i dorastały tutaj od początku swego życia.
  • Wszelkie łamanie regulaminu, niestosowne zachowanie, zaśmiecanie stanowisk lub terenu obok, będzie skutkowało unieważnieniem zezwolenia i zakazem wędkowania w przyszłości.
  • Każdy wędkujący jest zobowiązany do zabrania swoich śmieci ze stanowiska i zakopywania ewentualnych odchodów.

Ogniska i grillowanie

Większość stanowisk zlokalizowana jest na terenach leśnych, na których obowiązuje zakaz rozpalania ognisk. Dopuszczone jest stosowanie grilla węglowego. Warunkiem jest czuwanie nad ogniem i całkowite zgaszenie grilla po grillowaniu.

Pamiętaj ! Złowionemu karpiowi lub amurowi szybko i sprawnie zrób zdjęcie oraz zwróc im wolność. Niech rosną dalej, może złowisz je jeszcze większe.

Pamiętaj ! Łowiąc karpie przy zaczepach zawsze korzystaj z bezpiecznych klipsów. Gdy karp się zerwie, będzie miał szansę uwolnić się od ołowiu.

Pamiętaj ! Jeziory Wielkie to zbiornik na którym można pływać kajakami, łódkami i żaglówkami. Stosuj do dalekich wywózek backleady.